Funeral Planning
czyli planowanie własnego pogrzebuPrzede wszystkim, wcześniejsze zapoznanie się z tym, co oferuje zakład pogrzebowy i konkretny wybór, sporządzone w postaci listy, mogą znacznie ograniczyć koszty pogrzebu, by się zmieścić w kwocie zasiłku pogrzebowego i nie obciążać bliskich zbyt dużymi wydatkami. Dzięki takim wyborom w kwestii rodzaju pochówku, trumny, kwiatów, ceremonii, po śmierci jest znacznie łatwiej osobom, które mają za zadanie zorganizować pogrzeb. Nie muszą się w rozpaczy i stresie zastanawiać nad poszczególnymi elementami oferty zakładu pogrzebowego.
Chodzi także o aspekt psychologiczny, czyli pewność, że pogrzeb będzie wyglądał w każdym szczególe w taki sposób, w jaki chciała tego osoba, która odeszła. Rodzina może wtedy spokojniej przeżywać żałobę.
Taką listę wręcza się osobie, która będzie odpowiedzialna za organizację pogrzebu, ale także warto przekazać ją zakładowi pogrzebowemu, z którego usług konkretna osoba decyduje się skorzystać. Co prawda funeral planning nie jest jeszcze praktyką zbyt rozpowszechnioną w naszym kraju, ale z pewnością z czasem się to zmieni. Po części z pewnością wynika to z pewnego tabu, jakim jest umieranie w naszej mentalności. Jest to jednak bardzo praktyczne wyjście i zyskuje coraz większe grono zwolenników. Jeżeli dana osoba wie, że śmierci nie da się uniknąć, dzięki takiemu zaplanowaniu całej ceremonii znacznie ułatwia spraw swojej rodzinie, która także może być spokojniejsza, że wypełnia wolę zmarłego, nawet w najmniejszym aspekcie. Warto zapoznać się z tym tematem głębiej, niekoniecznie na krótko przed śmiercią.
Planowanie pogrzebu
Funeral planning jest popularną usługą w USA i krajach zachodnich, jednak również w Polsce zyskuje coraz większą popularność.
Więcej informacji tutaj.