Śmierć jest nieodłącznym elementem życia każdego człowieka. Na co dzień wiele osób się z nią styka, ale i tak ciężko jest sobie poradzić ze stratą bliskiej osoby. Dodatkowo jest bardzo wiele formalności, które trzeba załatwić, a nie każdy ma do tego głowę. Warto zatem wybrać odpowiedni zakład pogrzebowy, który przeprowadzi bliskich przez ten trudny czas.

Zakład pogrzebowy Żoliborz

Warszawa to duże miasto, na którego terenie znajduje się wiele zakładów pogrzebowych. Jednym z nich jest Heron, który świadczy kompleksowe usługi związane z pochówkiem. Gdy umiera ktoś z rodziny, na początku przede wszystkim trzeba wezwać zakład pogrzebowy. Zakład pogrzebowy Żoliborz Heron posiada całodobową infolinię, na którą można zadzwonić w celu przewiezienia ciała zmarłego do chłodni. Już w tym samym dniu można dowiedzieć się, co należy przygotować, aby zorganizować ceremonię.

Usługi pogrzebowe Żoliborz

Zakład pogrzebowy Heron oferuje możliwość zorganizowania pogrzebu religijnego i świeckiego. Rodzina może urządzić pogrzeb tradycyjny lub z kremacją. Oczywiście zakład pogrzebowy Heron posiada własny transport oraz chłodnię, co znacznie ułatwia organizację, a dodatkowo obniża koszty. W zakładzie pracują doświadczone osoby, które pomagają w załatwieniu wszystkich formalności, w tym także zasiłku pogrzebowego. Dzięki temu rodzina zmarłego może przeżywać żałobę, nie przejmując się papierkowymi sprawami. W ramach usług zakładu pogrzebowego jest także przygotowanie zmarłego do trumny, w tym malowanie, czesanie, golenie i ubieranie.

Dodatkowe usługi pogrzebowe

Uroczystości pogrzebowe mogą przebiegać w różny sposób. Coraz częściej podczas ceremonii rodzina życzy sobie, aby grała muzyka. Mogą to być ulubione utwory zmarłego, które wykonają muzycy. Oprawa muzyczna sprawi, że pogrzeb stanie się wyjątkowy i wzniosły. Jest także możliwość wykonania sesji fotograficznej z całej uroczystości. Coraz więcej osób decyduje się na taką opcję, aby po pewnym czasie wrócić do tych chwil i spojrzeć na nie już z dystansem. Zdarzają się sytuacje, w których ktoś z bliskich nie może uczestniczyć w ceremonii pogrzebu. Jest jednak możliwość zobaczenia jej na żywo dzięki transmisji online. Zakład pogrzebowy Heron Żoliborz daje szansę, aby osoby niemogące uczestniczyć w pochówku, mogły na bieżąco śledzić uroczystości. Jest to szczególnie przydatne w przypadku osób starszych i schorowanych, które nie mają siły, aby dojechać na cmentarz.

Pogrzeb dzieci utraconych

Strata dziecka jest wielkim szokiem i przeżyciem dla każdego rodzica. Wielu z nich nie zdaje sobie sprawy, że także dzieci utracone mogą mieć godny pochówek. Należy jednak dopilnować kilku formalności, które są niezbędne, aby zorganizować taką ceremonię. Oczywiście wiadomo, że rodzice nie mają do tego głowy, ale w zakładzie pogrzebowym Heron można liczyć na pomoc w załatwieniu papierkowych spraw. Dodatkowo większość osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że po stracie nienarodzonego dziecka przysługuje także zasiłek pogrzebowy. Aby go otrzymać, należy zarejestrować zgon w urzędzie stanu cywilnego.