Mogłoby się wydawać, że samochód pogrzebowy nie ma najmniejszego znaczenia. Nic bardziej mylnego. Powinien on nie tylko spełniać rygorystyczne normy oraz standardy, ale również być atrakcyjny pod względem wizualnym. Dobry zakład pogrzebowy (np. https://warszawa.pogrzeby-cerber.pl) dysponuje szeroką flotą pojazdów, co ułatwia znalezienie odpowiedniego pojazdu. Pamiętajmy, że ostania podróż bliskiej nam osoby powinna być wzniosła i elegancka. Należy zadbać nawet o najmniejsze detale. Poniżej umieszczono wskazówki, które warto wziąć pod uwagę podczas wyboru karawanu.

Rodzaj karawanu

W zdecydowanej większości przypadków osoby dorosłe przewożone są w czarnych karawanach, natomiast dzieci i osoby młode w białych. Biel symbolizuje niewinność oraz szlachetność. Samochody pogrzebowe występują w wielu wariantach. Ciekawym rozwiązaniem są modele kultowych i ekskluzywnych samochodów. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że każdy karawan musi zostać dopasowany do aktualnie obowiązujących przepisów. Wymagane jest m.in. właściwe oznakowanie pojazdu, odizolowanie kabiny kierowcy, oddzielony schowek na środki dezynfekujące i czyszczące, podłoga łatwa w czyszczeniu i dezynfekcji, zabezpieczenia chroniące przed przesuwaniem się trumny lub urny.
Na uwagę zasługuje fakt, że podczas przewozu urn panuje pełna dowolność. W dużej mierze wynika to z jej rozmiarów. Nieco inaczej jest w przypadku trumien, które muszą zmieścić się w pojeździe.

Marka pojazdu

Organizując pochówek bliskiej osoby warto sprawdzić, jakie marki karawanów oferuje interesujące nas przedsiębiorstwo. Szczególną uwagę warto zwrócić na modele ekskluzywne, które prezentują się dostojnie i luksusowo. Jest to dobry wybór w przypadku tych, którzy pragną zorganizować wzruszającą i zapadającą w pamięć uroczystość.
Dużym zainteresowaniem cieszą się takie marki, jak np. Jaguar, Mercedes. Oczywiście każdy model prezentuje się zupełnie inaczej, a przed podjęciem ostatecznej decyzji dobrze zapoznać się ze zdjęciami. Samochód pogrzebowy musi być uzupełnieniem ceremonii. To bardzo ważny element.