Jednym z najtrudniejszych wydarzeń w życiu jest śmierć bliskiej osoby. Rodzina i przyjaciele są pogrążeni w żałobie, a mimo to nie mogą zwlekać z załatwieniem wszystkich formalności dotyczących przewozu ciała i pogrzebu. Jan Twardowski powiedział: „Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą”, jednak nie można zapomnieć, że bliskiego należy obdarzyć miłością również po śmierci, organizując mu uroczysty pogrzeb. Dom Pogrzebowy Universum to zakład oferujący zarówno pomoc prawną, wsparcie dla klientów, jak i organizację profesjonalnych, wysokojakościowych pogrzebów.

O zakładzie pogrzebowym

Zakład Universum to dom pogrzebowy Poznań z 60-letnią tradycją i doświadczeniem. Od 1960 roku pracownikom udało się zdobyć umiejętność organizacji pogrzebów na najwyższym możliwym poziomie, a także wypracować najefektywniejsze, taktowne i wspierające metody zachowania wobec rodzin w żałobie. Warto też wspomnieć o tym, że to właśnie dom pogrzebowy Universum otworzył pierwsze w Polsce krematorium, dlatego też, dzięki ogromnemu doświadczeniu, świadczone w nim usługi kremacji są przeprowadzane najlepiej i najszybciej w całym kraju.

Oferta domu pogrzebowego Universum

Zakład pogrzebowy Poznań to więcej niż tylko organizacja pogrzebów. Zakład Universum zajmie się ciałem zmarłego od momentu śmierci, aż po pochówek, a nawet dłużej. Poza kremacją i pogrzebami, dom pogrzebowy Poznań oferuje całodobowy, międzynarodowy przewóz zmarłych, balsamowanie ciał, wszelkie usługi kamieniarskie, a nawet regularną pielęgnację grobów. W ofercie zakładu znajduje się też ekshumacja, a pracownicy załatwiają za klientów wszystkie formalności prawne, niezależnie od rodzaju świadczonych usług.

Akcesoria pogrzebowe

Organizacja pogrzebu wiąże się z zakupem trumny, urny, wieńców, czy też ubrań do kremacji. Poznański zakład pogrzebowy zapewnia swoim klientom wszelkie akcesoria pogrzebowe, potrzebne do godnego pochówku zmarłego. W przypadku niezdecydowania, pracownicy chętnie pomogą rodzinie wybrać wszelkie produkty pogrzebowe.