Godne pochowanie Zmarłego wiąże się z wieloma kwestiami. Jedną z nich jest to, aby ciało prezentowało się godnie w trumnie. Dlatego Rodziny decydują się zawsze na elegancki i schludny ubiór Zmarłego oraz kosmetykę pośmiertną. Wiele osób idzie jednak o krok dalej, decydując się na balsamację.

Myśląc o balsamacji, wielu osobom na myśl mogą przychodzić egipskie praktyki mumifikowania. Takie wyobrażania pośmiertnego dbania o ciało, jest jednak mało (żeby nie powiedzieć w ogóle) podobne do egipskiego przygotowania Zmarłego do pochówku.

Co powoduje balsamacja?

Myśl o zmianach w ciele człowieka po śmierci, jest dla większości z nas przerażająca. I chociaż jest to mało przyjemny fakt, to nie możemy zapobiec rozkładowi ciała. Balsamacja jednak spowalnia całkowicie ten proces. Dzięki czemu każde ciało po takim zabiegu może przetrwać poza chłodnią do trzech tygodni. To umożliwia wystawienie ciała w kaplicy oraz jego przewóz z jednego kraju do drugiego.

Balsamacje stosuje się po to, aby spowolnić proces rozkładu. Odbywa się to poprzez usunięcie bakterii, które powodują gnicie, a tym samym stanowią zagrożenie dla ludzi. Ciało po balsamacji nie wydziela przykrych zapachów, a ponadto wygląda ono bardzo naturalnie – jakby było pogrążone we śnie. Na balsamację decydują się głownie Rodziny, których bliski zginął w wypadku wieloletniej choroby lub w wyniku wypadku. Odpowiednie umiejętności balsamisty spowodują zlikwidowane wszelkich objawów wieloletniej choroby lub wypadku.

Dom pogrzebowy w Poznaniu Universum oferuje usługę balsamacji, wykonaną przez certyfikowanego specjalistę. Zabieg ten spowoduje, że ciało Zmarłego będzie prezentować się godnie i z szacunkiem, na jaki zasłużył sobie Bliski.