Pogrzeb kremacyjny w Nowym Dworze Mazowieckim staje się coraz częściej wybieraną formą pochówku. Może to wynikać z wielu kwestii. Niektórzy decydują się na pochówek urnowy ze względu na aspekt ekologiczny, etyczny lub wynikający z indywidualnych przekonań.

Dlaczego decydujemy się na kremację?

Jednym z najważniejszych powodów jest to, że prochy można umieścić w urnie. Jest to bardzo duża zaleta, ponieważ grobów ziemnych maleje z roku na rok. Brak wolnych miejsc na cmentarzach powoduje, że wiele rodzin musi decydować się na pochówek na oddalonym od ich miejsca zamieszkania cmentarzu. To w przyszłości może skutkować dużym dyskomfortem bliskich oraz utrudnieniem w odwiedzeniu grobu zmarłego. Urna z prochami, dzięki swoim niewielkim wymiarom, można złożyć w kolumbarium lub w istniejącym grobowcu rodzinnym.

Kremacja jest również często wybierana ze względu na aspekt ekonomiczny. Trumna kremacyjna (obowiązkowe akcesorium w przypadku kremacji) jest dużo tańsza, gdyż jest ona pozbawiona ozdobników i lakierowanego drewna. Ponadto w przypadku kremacji ciało zmarłego nie musi być poddane zabiegom tanatokosmetyki lub ubierane w drogą odzież żałobną.

To tylko nieliczne przykłady. Kremacja staje się coraz częstszą praktyką, a powodów takiej decyzji może być wiele. Mimo wszystko u wielu osób taka praktyka może wywoływać wiele wątpliwości. Pracownicy zakładu pogrzebowego Kalla zdają sobie z tego sprawę. Dlatego odpowiadają na wszelkie pytania i starają rozwiewać się wszelkie wątpliwości.

Pogrzeby urnowe w Nowym Dworze Mazowieckim

Organizacja pogrzebu może kosztować wiele stresu. Dlatego pracownicy biorą na swoje barki wszelkie kwestie organizacyjne oraz formalne. W zakładzie pogrzebowym Kalla od wielu lat organizowane są pogrzeby pełne szacunku, a każda ceremonia, dzięki doświadczeniu i zaangażowaniu pracowników, przeprowadzona jest wzorowo.