Ekshumacja to bardzo skomplikowany proces związany z przenoszeniem ciała lub szczątek. W niektórych religiach takie działania są sprzeczne z wyznawaną wiarą, w innych dopuszczalne jest to w wyjątkowych sytuacjach. Ekshumacja może budzić więc wiele kontrowersji, a wokół niej mogą narastać wątpliwości.

Ekshumacja a prawo

Na ekshumacje decydują się najczęściej rodziny, których bliski został pochowany w miejscu oddalonym od ich rodzinnego zamieszkania. Proces ten może być również wykonany w sytuacji, kiedy ciało należy poddać badaniom w prosektorium. Może to mieć miejsce, kiedy trwa dochodzenie śledcze w wyniku odebrania drugiemu człowiekowi życia. Niezależnie jednak do wszystkiego ekshumacja zawsze musi mieć konkretny powód oraz przyczynę. Ten skomplikowany proces może zostać przeprowadzony tylko w poszczególnym okresie, o konkretnych godzinach. Ponadto o ekshumacje może ubiegać się wyłącznie osoby spokrewnione. Więcej o tym można przeczytać na stronie ekshumacje.eu

Kompleksowa wiedza i merytoryczne artykuły

Portal ekshumacje.eu odpowiada na wszystkie pytania związane z daną tematyką pogrzebową. Porusza on głównie wątki dotyczące ekshumacji i prawa z nim związanego, ale można na portalu przeczytać również o szeroko pojętej branży pogrzebowej.

Strona ta została stworzona z myślą o osobach, które planują przenieść ciało swojego bliskiego. Na portalu uzyskają wszystkie niezbędne informacje dotyczące ekshumacji zwłok oraz kwestii prawnych. Portal ten stanowi kompendium wiedzy, które może rozjaśnić ten skomplikowany proces każdej osobie.