Nagła śmierć najbliższego człowieka to nie tylko szok i olbrzymi smutek dla jego bliskich. To także ogrom pracy, który trzeba wykonać w celu zapewnienia godnego pochówku. Czasami trzeba wykazać się nie lada umiejętnościami organizacyjnymi. Można także zdać się na doświadczenie innych osób, takich jak Zakladu Pogrzebowego Credo, który mieści się w Gdańsku.

Usługi Pogrzebowe Gdańsk i nie tylko

Credo, pomimo, że mieści się w Gdańsku, świadczy kompleksowe usługi pogrzebowe na terenie całego Trómiasta. Cechują się olbrzymią dyskrecją oraz empatią, dzięki czemu wszyscy zatrudnieni pracownicy starają się zrozumieć sytuację osoby, która zmuszona jest organizować pogrzeb. Zakład ten działa na rynku od 2009 roku i bez przerwy dokłada starań, aby oferta była w pełni dostosowana do wymogów klientów.

Bo każda sytuacja jest inna

Niewiele jest firm, które zajmują się kompleksowo organizowaniem pogrzebu. Zakład Pogrzebowy Credo stara się wychodzić naprzeciw takim oczekiwaniom, dlatego zapewnia:

  • kwiaty, wieńce oraz całą oprawę wizualną pogrzebu
  • usługi kamieniarskie, czyli pełne przygotowanie nagrobka z zachowaniem wytycznych przekazanych przez rodzinę lub bliskich osoby zmarłej
  • kremację ciała
  • ubiór i przygotowanie zmarłego do ceremonii pogrzebu
  • pochówek nienarodzonych dzieci
  • transport zmarłego
  • darmowy dojazd bliskich do siedziby Zakładu Pogrzebowego Credo.

Kontakt 24/7

Osoby, które spotkała śmierć najbliższych, często są mocno rozbite i nie wiedzą jak sobie poradzić z kolejnymi etapami, które trzeba przejść po odejściu bliskiego. Credo Gdańsk służy poradą o każdej godzinie dnia i nocy oraz każdego dnia tygodnia. Kontakt jest możliwy pod numerem 606-201-260 lub (058) 341-08-36 .

E-nekrolog

Coraz mniej osób czyta gazety, słupy z ogłoszeniami również tracą na znaczeniu, dlatego Credo oferują e-nekrolog. Jest to wygodne i eleganckie rozwiązanie, które pozwala na poinformowanie rodziny i bliskich o pogrzebie przy użyciu mediów społecznościowych lub wiadomości SMS. W końcu lista znajomych jest dziś zapisana na profilu w sieci lub w pamięci telefonu. Dzięki temu można mieć pewność, że każdy będzie mógł się pożegnać podczas ceremonii pogrzebowej.

Zasiłek Pogrzebowy

W przypadku gdy rodziny nie stać na zorganizowanie pogrzebu, można zrobić to z pieniędzy z zasiłku pogrzebowego. Ten jest jednak wypłacany tuż po odbyciu się pogrzebu. Zakład Pogrzebowy Credo z Gdańska oferuje organizację pochówku, kredytując go w poczet tego zasiłku. Wystarczy podpisać odpowiednie pełnomocnictwo, a pracownicy sami rozliczą wszystko co trzeba z odpowiednim urzędem odpowiedzialnym za wypłatę pieniędzy.

Śmierć i organizacja pogrzebu to duże wyzwanie dla rodziny. Utrata bliskich to bardzo trudne przeżycie. Nie warto na siłę próbować podołać wszelkim przeciwnościom i nie warto zostawać ze wszystkim samemu. Zaufanie ludziom, którzy mają olbrzymie doświadczenie oraz kompleksowo zajmują się organizowaniem pogrzebu to duże ułatwienie. Dzięki temu można oddać się tym sprawom, które są naprawdę ważne – czyli pożegnaniem z bliskim człowiekiem.