Śródmieście jest dzielnicą Warszawy, której granice wchodzą dwie najpopularniejsze części Stolicy, czyli Stare oraz Nowe Miasto. Powierzchnia tej dzielnicy zajmuje dokładnie 15,57 km², na której to zamieszkuje około 114 tysięcy mieszkańców.

W związku z dużą liczebnością mieszkańców danej dzielnicy to właśnie na tym terenie pojawia się wiele zakładów pogrzebowych, które oferują swoje usługi. Czym wyróżnia się jeden z tamtejszych zakładów pogrzebowych Memento Mori?

To właśnie w samym sercu Śródmieścia Warszawy mieści się siedziba zakładu Pogrzebowego Memento Mori. Przy ulicy Nowogrodzkiej 51 wszystkie osoby, które potrzebują pomocy w organizacji ostatniego pożegnania, mogą liczyć na pomoc pracowników zakładu.

Personel domu pogrzebowego Memento Mori przykłada ogromną wagę do tego, aby każdy pogrzeb został zorganizowany z należytą dbałością i szacunkiem. Zakład Pogrzebowy – podobnie jak sama Warszawa – łączy ze sobą tradycję i kulturę.

Zakład pogrzebowy z sercem

Jednym z przykładów tradycji może być zabytkowa kaplica przedpogrzebowa pw. Świętej Barbary, w której rodziny mogą po raz ostatni zobaczyć swojego bliskiego. Kaplica ta jednak nie jest tylko przeznaczona dla osób o wyznaniu rzymskokatolickim. Niezależnie bowiem od wyznania, pracownicy zakładu Memento Mori zawsze dostosowują kaplicę do odpowiedniej religii, aby każda rodzina mogła godnie pochować Zmarłego zgodnie z Jego wyznaniem.

Ulokowanie biura w samym sercu miasta pozwala nie tylko mieszkańcom Śródmieścia, ale i również okolic pochować z należytym szacunkiem swoich bliskich. Zakład pogrzebowy Memento Mori przykłada bowiem ogromną wagę do tego, aby każdy pogrzeb został zorganizowany na najwyższym poziomie profesjonalizmu oraz z największym oddaniem.

Pracownicy domu pogrzebowego wyróżniają się ogromnym doświadczeniem, ale przede wszystkim to, co ich wyróżnia to empatia. Bowiem największe doświadczenie nie znaczy nic, jeśli człowiek nie ma w sobie zrozumienia i chęci pomocy. Dlatego wszyscy pracownicy będący odpowiedzialni za przeprowadzenie pogrzebu, zawsze wsłuchują się w potrzeby swoich Klientów. Jest to jedyny skuteczny sposób, aby pogrzeb mógł odbyć się tak, jak oczekują tego bliscy.