Łacińskie słowo memorial tłumaczymy jako pomnik; memorial po angielsku, to synonim pojęcia tribute – hołd. Niezależnie od tłumaczenia pewne jest, że zakład pogrzebowy Memorial z Warszawy swoimi usługami oddaje hołd, który jest jak pomnik miłości i szacunku do Zmarłego.

Memorial – przedmiot i obszar działania zakładu

Zakład pogrzebowy Memorial jest jedną z najstarszych stołecznych firm działających w branży funeralnej. Ponad trzydziestoletnie doświadczenia pozwoliło wypracować niezawodne procedury organizacji pochówków na najwyższym poziomie. Podczas pogrzebu wszelkie niedociągnięcia i błędy są niedopuszczalne – każde partactwo ze strony zakładu pogrzebowego przysparza rodzinie i przyjaciołom Zmarłego dodatkowych cierpień – pogrzeby z Memorialem na pewno nie są obarczone takim ryzykiem. Zakład pogrzebowy Memorial ma w swoim zakresie działania szerokie spektrum usług pogrzebowych zarówno tych związanych z przygotowaniem i przeprowadzeniem pochówków, jak i innych usług związanych z ekshumacjami, czy transportem zmarłych (krajowym i zagranicznym).

Strona pogrzebymemorial.pl dokładnie opisuje wszystkie usługi pogrzebowe. Tam również są informacje o biurach firmy wraz z adresami i numerami telefonów czynnych całą dobą przez wszystkie dni roku. Memorial zajmuje się głównie obsługą uroczystości dla prawobrzeżnych dzielnic Warszawy, ale może również organizować pogrzeby w innych miejscach, również poza stolicą.Dla rodzin, które zgodnie z tradycją są zobowiązane do zorganizowania pogrzebu, pogrzebymemorial.pl ma specjalną zakładkę – poradnik szczegółowo opisujący działania, jakie należy podjąć po zgodnie bliskiej osoby.

karawan memorial

Pogrzeby na prawym brzegu Wisły

Dzielnice Praga Północ. Południe, Targówek w większości korzystają z cmentarza bródnowskiego. To największa w Warszawie i jedna z większych w Europie nekropolii – liczbę grobów szacuje się na ponad 1200 tysięcy. Wśród mogił ulokowanych na ponad 113 hektarach znajdują się miejsca szczególnie ważne dla historii Polski i Warszawy. Na Bródnie ostatnie miejsce spoczynku znaleźli między innymi: Roman Dmowski – przedwojenny polityk, założyciel i przywódca Endecji, Halina Konopacka – pierwsza złota medalistka olimpijska w historii Polski, Łucja Prus – znakomita piosenkarka, czy Mieczysław Fogg – muzyk opisujący w pieśniach piękno stolicy. Na Bródnie znajduje się również piękny zabytkowy cmentarz żydowski.

W Rembertowie – dzielnicy również znajdującej się na prawym brzegu pogrzeby firma Memorial organizuje głównie na miejscowym cmentarzu parafialnym.

Jako ciekawostkę historyczną warto odwiedzić cmentarz kamionkowski na Pradze Południe. Czas powstania nekropolii datuje się na przełom XIII/XIV wieku, jest więc to jeden z najstarszych cmentarzy w Polsce.