Czy wiesz, że aż 73% Polaków korzysta z Internetu na co dzień – szukając odpowiedzi na pytania, rozrywki itd. To dane z lutego 2018 na podstawie GEMIUS. Wielu z użytkowników dominującej pod względem popularności w Polsce wyszukiwarki Google ( 98,7 % wszystkich wyszukań ). Podobnie wygląda sprawa w przypadku wyszukań tematów związanych z usługami pogrzebowymi. Jednym z pojawiających się zapytań jest zapytanie o cennik zakładów pogrzebowych lub cennik poszczególnych usług. W odpowiedzi na liczne zapytania użytkowników, redakcja czuje się w obowiązku aby udzielić na ten temat odpowiedzi.

Nie zależnie z której części Wrocławia pochodzimy i jaką grupę społeczną reprezentujemy, to szukając zakładu pogrzebowego we Wrocławiu nie powinniśmy nigdy skupiać się na cenniku. W przeciwieństwie do cen innych usług to cenny usług pogrzebowych we Wrocławiu są bardzo porównywalne. Wynika to nie tylko z faktu istnienia bardzo dużej konkurencji wśród firm pogrzebowych na lokalnym rynku ale też z uzależniania sporej części rodzin od kwoty zasiłku pogrzebowego. Pogrzeb jest rzeczą ważna i niezwykle smutną, wiążą się z nim emocje które często utrudniają nam racjonalny wybór i sprawiają, że skupiamy się na cenie.

Najważniejsze jest nie za ile, ale czym i jak zostanie wykonana dana usługa. Z pewnością niewielu wśród mieszkańców Wrocławia zdaje sobie sprawę z faktu, że ceny podlegają zawsze delikatnym modyfikacjom i często można poprosić o rabat czy dodatkowy wieniec. Posiadając wycenę z jednej firmy i zgłaszając się do kolejnej z pewnością uzyskamy cenę nieco niższą od poprzedniej ( i tak do granicy opłacalności ) ale czy będąc takim klientem otrzymamy usługę z której jakość będzie nam odpowiadać? Czy jako klient będziemy potraktowani z szacunkiem i zakład zadba o każdy szczegół ?

Pomocna w poszukiwaniu zakładu pogrzebowego okaże się z pewnością platforma funeralna FUNER.com.pl oraz artykuły i publikacje o pokrewnej tematyce np. tu