Śmierć – wiadomo, że przyjdzie. Ale zawsze przychodzi za wcześnie, nie w porę, nieproszona. I o ile Zmarli mogą wreszcie odpocząć od trosk i bólu, to żywi mają problem: organizacja pogrzebu to wielkie wyzwanie dla rodziny. Na tyle trudne, że najlepiej zlecić je dobrej, zaufanej firmie świadczącej usługi pogrzebowe.

Zakład pogrzebowy – od czego zaczyna się współpraca z rodziną Zmarłego?

Początkiem zazwyczaj jest telefoniczna informacja o zgonie bliskiej osoby. Zakład pogrzebowy dbający o wysoką jakość usług działa od razu wielokierunkowo. Po pierwsze – umawia spotkanie przedstawiciela firmy z organizatorem pogrzebu. Po drugie – co bardzo ważne, organizuje eksportację zwłok z miejsca zgonu do przechowalni ciał. Jeśli zgon nastąpił w domu, eksportacja i spotkanie z rodziną odbywają się równocześnie.

powiadomienie o zgonie

Usługi pogrzebowe – szczególny rodzaj działalności gospodarczej

Doświadczeni przedsiębiorcy pogrzebowi wiedzą, że usługi pogrzebowe, to szczególny produkt, którego sprzedaż wymaga innego podejścia do obsługi klienta. Szacunek, godność, delikatność, empatia, poufność, to cechy niezbędne w kontaktach z ludźmi pełnymi smutku i żalu po stracie. Ważną sprawą jest oferowanie usług na poziomie najwyższym – wszelkie wpadki i niedoróbki mogą być powodem dodatkowego cierpienia dla rodziny Zmarłego. Więcej informacji na stronie skrzydlate-anioly.pl.

Kompleksowe usługi pogrzebowe w praktyce

Idealna współpraca między składającą zamówienie rodziną a zakładem pogrzebowym powinna polegać na omówieniu szczegółów dotyczących organizacji pochówku wraz ze scenariuszem ceremonii oraz konsolacją. Jeśli rodzina nie ma pomysłu przedstawiciel zakładu pogrzebowego sam zaproponuje taki scenariusz oraz omówi poszczególne punkty planu działania. Niektóre z nich można podejmować wspólnie – wizyta w parafii w celu umówienia terminu mszy, wybór akcesoriów pogrzebowych, dobór oprawy muzycznej, ustalenie menu na stypę, ale można również całość scedować na zakład pogrzebowy. Przedstawiciele zakładów pogrzebowych mogą działać z pełnomocnictwem i reprezentować rodzinę również w urzędach.