Na terenie Łodzi funkcjonują zarówno największe i najnowocześniejsze zakłady pogrzebowe w Polsce jak i te w których nie odnajdziemy podstawowych akcesoriów wykorzystywanych powszechnie w ceremoniach pogrzebowych takich jak: winda pogrzebowa, namiot czy sztuczna trawa. Jak dobrze wszystkim wiadomo, wyszukiwarka Google zawiera odpowiedzi na wszystkie zadawane pytania, także te których poszukują mieszkańcy Łodzi pogrążeni w żałobie. Problemem jest fakt, że usługi pogrzebowe tak jak każda inna branża narażona jest na nieuczciwe działania konkurencji. Doszło do tego, że największe firmy pogrzebowe a w zasadzie ich konta ” Google moja firma” potocznie tzw. mapki, zawierają cały szereg dodanych przez konkurencję i pojawiających się regularnie negatywnych opinii. Mniejsze firmy pogrzebowe zamiast skupić się na poprawie jakości w prowadzonych przez siebie zakładach zlecają lub piszą samodzielnie z fikcyjnych kont negatywne opinie. Jak wiemy większość z Łodzian zmuszona jest organizować ceremonie pogrzebowe stosunkowo rzadko, przynajmniej w kilkuletnim odstępie czasu i nie jest w stanie zweryfikować prawdziwości opinii.

Jest jednak wyjście z tej sytuacji. Wystarczy skierować się o jeden poziom głębiej i wejść na strony ogólnopolskiego serwisu UslugiPogrzebowe.com.pl. Publikowane na jego łamach opinie podlegają moderacji a wszystkie negatywy poddane są kontroli za pomocą pozostawionego kontaktowego numeru telefonu i rozmowy z właścicielem, tak aby nie skrzywdzić żadnego z zakładów pogrzebowych. Każda negatywna opinia jest dla każdego szanującego się przedsiębiorcy funeralnego na wagę złota, ponieważ pomaga mu poprawić, elementy które w danym momencie zawiodły a dzięki temu oferować lepszą jakość usług, co z pewnością przełoży się na zyski.

Pomimo likwidacji podziału na dzielnice Łodzi 31 grudnia 1992 ich nazwy funkcjonują w życiu codziennym mieszkańców Łodzi. Posłużymy się przykładem przedsiębiorstwa wyróżniającego się pod względem jakości usług i posiadanych pozytywnych opinii. Dla największej Łódzkiej dzielnicy – Widzew, informacje o zakładzie pogrzebowych znajdziemy pod adresem https://lodz.uslugipogrzebowe.com.pl/. Analogicznie dla drugiej z największych dawnych dzielnic Łodzi a zarazem posiadającą największą liczbę ludności – Bałuty, będzie to adres https://baluty.uslugipogrzebowe.com.pl/.